Start voorbereidende werken Steenweg op Zondereigen-Steenweg op Weelde
8 oktober 2026

Persbericht
Start voorbereidende werken Steenweg op Zondereigen-Steenweg op Weelde
Vanaf 19 oktober verwijdert de aannemer bomen langs de Steenweg op Zondereigen in Turnhout en de Steenweg op Weelde in Merksplas. Die voorbereidende werken maken ruimte voor de nutswerken vanaf half november, en uiteindelijk voor de nieuwe riolering en fietspaden die stad Turnhout, gemeente Merksplas en Aquafin aanleggen in het voorjaar van 2027. Er wordt gestart in Turnhout aan de kant van de Bredaseweg.
Rijweg tijdelijk dicht tijdens bomenkap
Tijdens het verwijderen van de bomen sluiten we de rijweg volledig af: vallende takken vormen een risico, en nadien maken we het wegdek opnieuw vrij. Bewoners en lokale bedrijven blijven bereikbaar, al zal lokaal verkeer mogelijk wel even moeten wachten wanneer we een boom verwijderen. Voor doorgaand verkeer voorzien we voor de werken op grondgebied Turnhout en Merksplas tot aan Geheul een omleiding via Geheul, Koekhoven en de ring. In de loop van januari verhuist de bomenkap naar Merksplas, van het centrum tot Geheul. De omleiding hiervoor wordt nog bepaald.
Nieuwe fietspaden en nutsleidingen
Voor de nieuwe fietspaden nam het Vlaams Gewest grond in langs de Steenweg, de reeds geplaatste paaltjes duiden de nieuwe perceelsgrens aan. Alles wat daarbinnen staat, zoals brievenbussen, muurtjes, hagen en afsluitingen verwijdert de aannemer vanaf 19 oktober op grondgebied Turnhout en Merksplas tot Geheul.
Vanaf ongeveer half november starten de nutswerken vanaf Turnhout richting Merksplas. Bewoners die hun terrein afgesloten willen houden, plaatsen voor de start zelf een nieuwe afsluiting op de nieuwe perceelsgrens. De rijweg blijft tijdens de nutswerken open voor verkeer, met plaatselijk wisselend verkeer ter hoogte van de werfzone en tijdelijke verkeerslichten of andere maatregelen waar nodig.
Riolerings- en wegenwerken vanaf 2027
Volgens de huidige planning starten de eigenlijke riolerings- en wegenwerken in het voorjaar van 2027. Die hebben een grotere impact op de bereikbaarheid dan de werken in de voorbereidende fase. Stad Turnhout licht de planning, de fasering en de bereikbaarheid daarom toe op een infomoment in het voorjaar van 2027. We informeren bewoners nog verder waar en wanneer dat moment precies zal plaatsvinden. De werken in Merksplas starten pas wanneer we de werken in Turnhout hebben afgerond.
|
|
Noot voor de pers |
|
E-mail: | contact@aquafin.be |